Tento eshop používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie.

viac informácií
Súhlasím Podrobné nastavenia
Prijať zvolené cookies

Vstupujete na stránku predávajúcu aj alkohol a cigarety, z tohoto dôvodu je potrebné potvrdiť, či ste už mali 18 rokov.


ÁNO       NIE
Súvisiace produkty
Žiadne položky

Slivovica R. Jelínek Vizovická 2017 Valjevka 0,7l 50%

Zloženie: slivkový destilát
45,74 €
(65,34 € liter)
Menej než 6 ks skladom
Kód produktu:
F1388
EAN:
8595198854310
Popis

Podnebie valašského kraja po stáročia prialo slivkám a ich pestovaniu. Preto sme v roku 2003 nadviazali na sadársku tradíciu a začali výsadbu vlastných slivkových sadov na južnej stráni vizovického údolia, v oblasti zvanej Těchlov. Po piatich rokoch sme zobrali prvú úrodu vizovických sliviek a začali novú tradíciu – výrobu limitovanej série Vizovickej slivovice R. JELÍNEK.

Slivky vždy zberáme po jednotlivých odrodách a rovnako ich musíme aj destilovať. Po najmenej poldruharočnom zretí vyberieme spolu s členmi Spolku priateľov Jelínkovej slivovice jeden destilát, ktorý fľašujeme ako výročnú limitovanú Vizovickú slivovicu R. JELÍNEK.

Valjevka ročníka 2017 je v poradí už deviatou jednoodrodovou slivovicou z vlastných sadov spoločnosti RUDOLF JELÍNEK. Odroda Valjevka dozrieva v druhej polovici septembra a jej plody majú po odstránení tenkej voskovej vrstvy tmavomodrú farbu. V sadoch spoločnosti RUDOLF JELÍNEK nájdete spolu deväť odrôd sliviek, pričom Valjevka zaberá približne 10 % celkovej plochy sadu. Zber úrody v roku 2017 ovplyvnili predovšetkým jarné mrazíky a následné vlečúce sa letné suchá. Pravdepodobne i vďaka tomu je Valjevka tohto ročníka výraznejšia než obvykle, a práve pre výborný pomer sladkých ovocných tónov a charakteristickej horkosti kôstok bola vybraná ako ideálny reprezentant zberu roku 2017.

Vizovická slivovica 2017 Valjevka bola vyrobená v limitovanej sérii 1 894 fliaš, z ktorých každá je vybavená ručne písaným poradovým číslom.

Detaily produktu
F1388

Tabuľka dát

Objem
0.7 l
Krajina pôvodu
Česko
Druh tovaru
Ovocný destilát
Obsah alkoholu
50 %
Ročník
2011
Počet ks v kartóne
6
Balenie
bez obalu
Dovozca, alebo distribútor
RUDOLF JELÍNEK Slovakia, s.r.o., Skalica
Výrobca
RUDOLF JELÍNEK a.s., Vizovice,

Menu

Nastavenia